SHARKS LUMINA – Black SEA Năvodari. Meci

0
167

Ultima etapa în campionatul județean juniori Under 11,CS SHARKS LUMINA – Black SEA Năvodari 0-3, Incep cronica meciului cu gândul la lacrimile vărsate la sfârșitul meciului de piticii noștri. Echipa din Năvodari nu a fost net superioara, scorul este mincinos, noi am început meciul în următoarea formula :pkrtar Yannis Mateescu (căpitan), Edi Vizitiu – fundas central, Antonio Sbarn fundaș stânga, Enușcă Alex, fundaș dreapta, Emre Emi mijlocaș central, Marius Vasile mijlocaș dreapta, Fabio mijlocaș stânga, Atacant Luca, în prima repriza oaspeți au deschis scorul, noi având doua mari ocazii de gol prin Emre și Vizitiu. A doua repriza oaspeții punctează de doua ori pe doua contraatacuri. Pentru echipa noastră au mai jucat, Marin Robert, Krupensky Alex și Alin Mizea. Lacrimile lor de ciuda ca au pierdut vor fi răzbunare în campionatul viitor. BRAVO CAMPIONILOR! LUMINA ARE VIITOR, VOI SUNTEȚI AMBASADORII NOSTRII.

sursa: Sorin Cristin Mateescu