Australian Open | Simona Halep – Angelique Kerber: 6-3, 4-6, 9-7. Victorie URIAŞĂ, pentru prima finală de Mare Şlem pe hard a numărului 1 mondial. Caroline Wozniacki îi va fi adversară: a învins-o pe Mertens, 2-0

0
375

ACUM, Simona Halep – Angelique Kerber este meciul care definitivează finala feminină de la Australian Open 2018, joi dimineaţă, o partidă cât un vis şi cât o finală, între două jucătoare care încă nu ştiu ce este înfrângerea în 2018 – altfel spus punctul culminant al zilei a 11-a de la Melbourne, a cărei acţiune este, în întregime, în format LIVE BLOG pe www.prosport.ro – începând cu ora 5:00.

9:32 Peste 130 de minute de joc. 14 game-uri în decisiv, împărţite perfect şi câte două mingi de meci ratate. Halep – Kerber 6-3, 4-6, 7-7!

9:28 Simona revine la conducerea decisivului, la capătul unei ture de serviciu începute cu as şi încheiate tot cu serviciu imparabil. Este al doilea meci cu prelungiri în decisiv pentru liderul mondial la Australian Open 2018, după acel 15-13 cu Lauren Davis. Halep – Kerber 6-3, 4-6, 7-6!